avatar

Fundacja Kocham Polskę

Brak ocen

Sprawdzony

Aktualne Info

Szybko odpowiada

Podstawowe informacje

Warsaw,
Brak godzin otwarciakeyboard_arrow_downkeyboard_arrow_up
Napisz do nas

W skrócie

Brak filtrów

O firmie

Fundacja Kocham Polskę powstała z potrzeby i chęci ciekawej rozmowy o swoim kraju, otwarcie, bez tabu, nie na kolanach i bez wstawania z kolan.

Fundacja Kocham Polskę powstała z miłości i dumy. Z miłości do kraju, w którym się urodziliśmy i w którym żyjemy. Jesteśmy dumni z Polski.

Dodatkowe informacje o firmie:Cele Fundacji Kocham Polskę 1) Promowanie nowoczesnego patriotyzmu, wzmacnianie świadomości i tożsamości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. 2) Zachęcanie dzieci i młodzieży, ich rodzin i wychowawców do aktywnego poznawania polskiej tradycji, historii, kultury. 3) Popularyzacja wiedzy o Polsce i wybitnych Polakach, ich osiągnięciach, znaczeniu tych osiągnięć dla współczesnego świata. 4) Promowanie Polski za granicą – w Europie i na świecie – wśród Polonii i cudzoziemców. 5) Propagowanie Polski wśród obcokrajowców jako ciekawego, pięknego kraju z bogatą kulturą, wybitnymi osiągnięciami, ogromnym potencjałem rozwoju. 6) Wspieranie edukacji, popularyzacji i rozpowszechniania wiedzy o współczesnej Polsce, szansach na jej rozwój, symbolach i markach narodowych, produktach eksportowych oraz o wybitnych osiągnięciach Polaków, ich wkładzie w rozwój światowej nauki i kultury. 7) Promocja twórczości artystycznej polskich twórców, artystów zagranicznych odwołujących się do polskiego dziedzictwa, również aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. 8) Promocja i popularyzowanie dorobku „małych ojczyzn”, regionów, zabytków architektury, twórczości ludowej: obrzędów, świąt, strojów regionalnych. 9) Promocja tradycyjnej kuchni polskiej, produktów naturalnych i regionalnych w Polsce i poza jej granicami. 10) Rozbudzanie zainteresowania społeczeństwa, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, problematyką społeczeństwa obywatelskiego, w tym w szczególności wolontariatu.
Założony:2011
Metryczka:O FUNDACJI Fundacja Kocham Polskę powstała w 2011 roku, z potrzeby i chęci ciekawej rozmowy o swoim kraju, bez tabu, nie na kolanach i bez wstawania z kolan. Ponad podziałami i międzypokoleniowo. W domu, w szkole, w kraju i za granicą. O co chodzi z tą miłością? To złożona sprawa: Kochamy Polskę – tak po prostu, z dumą, radością i złością. Kochamy Polskę – patriotycznie, a dla nas patriotyzm to edukacja i rozmowa, otwartość i różnorodność, wolność i odpowiedzialność, szacunek i kultura. Kochamy Polskę – tak jak kocha się rodziców, przede wszystkim za to, że są. Zależy nam, żeby każdy, kto się w Polsce urodził i każdy, kto Polskę wybrał sobie za kraj, czuł się w Polsce jak w domu, u siebie. Kochamy Polskę – nie tylko „za coś”, ale „mimo czegoś”, bo wiemy, że Polska, jak każdy obiekt darzony uczuciem, ma wady i ciemne karty. Historii, naszych dziejów nie zmienimy, ale warto ją poznać. Było, jak było, jest, jak jest. To jak będzie, zależy od nas. Kochamy Polskę – za coś, każdy za coś innego, bo każdy ma z Polską swoje relacje. Cieszą nas i wzruszają jasne strony – piękne karty, piękne miejsca, tradycje, kultura i piękne historie ludzi, którzy zmieniają świat. Kochamy Polskę – otwartą, gościnną, niewykluczającą. Prawą i sprawiedliwą. Nowoczesną. Obywatelską. Wspólną, szanującą innych. Kompetentną. Różnorodną i tęczową. Solidarną i wrażliwą. Przyzwoitą. To nasze marzenie. Kochamy Polskę – ale bez pogardy, bez folwarku, bez cenzury, bez propagandy, bez kłamstw, bez odwracania kota ogonem… Kochamy Polskę – konstruktywnie i aktywnie, bo dla nas deklaratywna duma, to za mało. Mamy przekonanie, że każdy może zrobić coś, cokolwiek, do przodu, i już będzie lepiej. Kochamy Polskę – więc zapraszamy do układania sobie Polski po swojemu. Może „Nieoczywista Układanka Polska” pomoże?

Opinie

Dodaj opinię
Powyższe informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.