avatar

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP

Brak ocen

Sprawdzony

Aktualne Info

Szybko odpowiada

Podstawowe informacje

Warsaw,
Brak godzin otwarciakeyboard_arrow_downkeyboard_arrow_up
Napisz do nas

W skrócie

Brak filtrów

O firmie

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest uznawana za najcenniejsze wyróżnienie dla przedsiębiorstw, instytutów naukowo-badawczych oraz wynalazców w Polsce.

Nagroda została ustanowiona przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 1998 roku i była przyznawana do 2005 roku, tj. do końca jego kadencji. Nadawanie nagrody wznowione zostało z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2011 roku. Uroczystość wręczenia odbywa się w czerwcu, w czasie koncertu z okazji otwarcia Targów Poznańskich, w Auli Uniwersytetu im. A. Mickiewicza. O jej nieporównywalnym prestiżu świadczy sposób wyboru najlepszych, którego raz w roku dokonuje Prezydent Polski. Charakterystyczna statuetka, mierząca 31 cm wysokości i ważąca ok. 4 kg, jest potwierdzeniem wyjątkowości zwycięskiej firmy w jednej z pięciu kategorii: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, Zielona Gospodarka oraz Trwały Sukces. Nagroda Gospodarcza jest wyróżnieniem honorowym. Zwycięzcy i nominowani nie otrzymują z tego tytułu jakichkolwiek gratyfikacji finansowych, natomiast mogą wykorzystywać fakt jej przyznania w materiałach promocyjnych i reklamowych.

Założony:Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski
Nagrody:XII Edycja Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Innowacyjność Kategoria dla podmiotów, które stworzyły innowacyjne rozwiązanie i wdrożyły je w praktyce Obecność na Rynku Globalnym Kategoria dla przedsiębiorstw osiągających znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych Ład Korporacyjny i Społeczna Odpowiedzialność Biznesu Kategoria dla przedsiębiorstw świadomie przestrzegających zasad ładu korporacyjnego i działających na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu Zielona Gospodarka Kategoria dla przedsiębiorstw, które działają w obszarze „zielonej ekonomii” lub na rzecz ochrony środowiska Trwały Sukces Kategoria dla przedsiębiorstw, które od wielu dziesięcioleci osiągają trwały wzrost i zrównoważony rozwój

Opinie

Dodaj opinię
Powyższe informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.