Zespół Pieśni i Tańca Śląsk 70-lecie zespołu Koncert Jubileuszowy

29.03.202217:00Źródło:bilety24Kategoria:Koncert

Lokalizacja

  • Kieleckie Centrum Kultury, Plac Stanisława Moniuszki 2, Kielce, 25-334

Opis

70-LECIE Zespołu ŚLĄSK – KONCERTY JUBILEUSZOWE
A TO POLSKA WŁAŚNIE – tym wybitnym programem Zespół Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny pod dyrekcją Pana Dyrektora Zbigniewa Cierniaka wyrusza w jubileuszową trasę koncertową w Polsce. Artyści zaprezentują widzom najpiękniejszy repertuar ze swojego 70 – letniego dorobku, który stanowi już kanon polskiego tańca narodowego i ludowego. Zespół Pieśni i Tańca,, Śląsk”, to niezaprzeczalnie AMBASADOR Polskiej Kultury Narodowej, Kultury przez duże K, każdy ich koncert to wielkie wydarzenie, bez względu na miejsce wykonania, czy to w Polsce, czy w najdalszym zakątku świata.
W salach koncertowych, jak ranga miejsca nakazuje, zespół wystąpi w składzie ok. 100 artystów baletu, chóru.
 Przepiękne stroje w jakich występują artyści Zespołu „ Śląsk ’’ swoją przebogatą kolorystyką i formą perfekcyjnie oddają nastrój wykonywanych utworów. Przeważającą część programu stanowią kompozycje i opracowania muzyczne Stanisława Hadyny, Wojciecha Kilara i układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej oraz Juraja Kubanki, Władysława Stefanika i Jarosława Świątka – twórców potęgi i sławy Zespołu,, Śląsk”. W programie nie zabraknie ponadczasowych utworów:,, Karolinka”,,, Ondraszek”,,, Hej te nasze góry” oraz tańców:,, Taniec chustkowy”,,, Krakowiak”,,, Tańce górali podhalańskich” i wielu innych niezwykłych utworów.
Kolejny okrągły jubileusz Zespołu,, Śląsk” za kilka lat - świętujmy zatem razem z zespołem ten piękny jubileusz na koncertach, warto skorzystać z nadarzającej się możliwości obcowania z tak wielką polską Kulturą, kto wie, kiedy nastąpi następny raz w naszym mieście.
ZAPRASZAMY!!!
MARZEC 2022 r

Organizatorzy

Filip Premium Sp z o.o.

Normalny

130.00